Друштво библиотекара РС следеће године организује семинар у Теслићу 14. и 15. априла 2016 год.

Admin 24. септембра 2015. 0
Друштво библиотекара РС следеће године организује семинар у Теслићу 14. и 15. априла  2016 год.

Друштво библиотекара  РС следеће године организује семинар у Теслићу 14 и 15 априла  2016 год.. хотел «Кардиал» под радним насловом –

«Вредновање и управљање библиотекама од трдиционалног до иновативног»
са следећим под темама :

• Професионализација и заштита библиотечке струке
  • Услуге за тинејџере у дигиталном добу

На једном месту окупиће се еминентни библиотечко-информациони стручњаци. Основни циљ семинара јесте да се укаже на могућу употребу доступних технологија и производа на основу којих је могуће пружање додатних услуга корисницима библиотека уз максималну рационализацију коришћења постојећих и заједничког планирања будућих ресурса.

Позивамо колеге да представе примјере добре праксе, пројекте чија је реализација у току, планове за будућност или једноставно било који аспект примене информационо-комуникационих технологија које за циљ имају боље пословање библиотека и квалитетнију услугу за кориснике.

Пријава радова се врши до 5. фебруара 2016. на мејл Друштва bibliotekarirs@gmail.com.

након чега ће се одабрати најбољи. Одабир се врши на основу сажетка дужине до 500 речи или 3500 карактера (са размацима). Списак одабраних радова биће објављен до 20 марта 2016. Ауторима одабраних радова оставља се рок за доставу комплетних радова до 22. јуна 2016.

Понуда — преузми